niedziela, 7 kwietnia 2013

sunday w wielkim mieście

W wielkim mieście spędzanie niedzieli w domu jest grzechem, szczególnie w taką piękną pogodę, gdy Kraków wraca do życia, a razem z nim wszystkie drapieżniki budzą się z zimowego snu. Warto korzystać więc z pogody i wybrać się na spacer po tutejszym Central Parku - The Plantach. Już po pierwszym rzucie oka na scenerię można zauważyć, że ławki  powoli zapełniają się czatującą zwierzyną drapieżną, próbującą znaleźć dogodne dla siebie siedlisko.

wędrówki zwierząt: dwie typowe bestie krakowskie: the gołąb pospolity na pierwszym planie, w tle Gagarinus zwyczajny 

Z racji tego, że zwierzęta te bywają szczególnie niebezpieczne dla ludzi i domagają się dokarmiania, Specjalne Służby Poskramiające (w skrócie "policja")  muszą czasami je łapać i otransportowywać do klatki za kratki.

krakowskie safari: polowanie na dzikie zwierzę (nie jestem mistrzem kadrowania)

Tak, w ten dzień warto zaspokoić zarówno potrzeby ciała jak i ducha, dlatego przy okazji krakowskie lemingi mogą wybrać się też na pielgrzymkę do Lans Mekki (Mękki) Krakowskiej szukać celebracji, aspiracji i innych trudnych słów, o których przeciętny zjadacz chleba nie ma pojęcia, obserwować inspirujące sylwetki i ich stylizacje i napawać się mieszanką kulturową metropolii. Zdecydowanie niedziela powinna być dniem wielkiego odchamienia, gdy znacznie poszerzamy własne horyzonty, podziwiamy ludzi, którzy na przykład na środku ulicy uważnie czytają coś z iPada / Kindle'a (jeden ciul) i słyszymy głośne rozmowy kontrolowane kwiatu polskiej młodzieży w tramwaju zwanym niepożądaniem.

Dodatkowo w Carrefourze czeka na nas okazja do kupienia literatury najwyższych lotów po okazyjnej cenie, a w Empiku jak zawsze czytamy za darmo prasę popularno - naukową, społeczno-polityczną i tą z pogranicza science-fiction - jak widać można być bjednym & intelektualistą.

sacrum & profanum: Jolanta Vs. Dżonatan Caroll
nie czytasz? nie idę z Tobą do łóżkaOgólne wnioski:
- Niedziela dniem cwela była, jest i będzie,
- Niedziela powinna być zmieniona, bo chujowa już jest,
- Lepiej nie wychodzić z domu.

Niedziela chyli się ku końcowi, więc zostało tylko siąść i płakać, man: poniedziałek nadchodzi zanim minął piąteczek, co tydzień ten sam tydzień i już mnie głowa boli, ale jak każda kobieta na wiosnę (uwaga, smutne pierdolenie o odnajdywaniu siebie) szukam wewnętrznej równowagi, taguję momenty, stawiam siebie na pierwszym miejscu, odkrywam własny potencjał, mam odwagę być szczęśliwą stoję na straży intelektualnego żywienia i kreatywności, myślę o warsztatach z pisania bloga i studiach na kierunku showbiznes. Efekty już wkrótce - stay tuned - szykuje się kompletli emejzing collabo! Samorealizacja & lifestyle (cokolwiek to znaczy)!

(notatka powstała przy współpracy polsko-amerykańsko-polskiej z użyciem środków z funduszy europejskich)

3 komentarze:

 1. Przestań marudzić i zrób sobie domowe spa. Wylaszczysz się, upiększysz i od razu weltschmerz Ci minie. Mówię Ci to ja - człowiek, który słyszał od jednej dziewczyny, że to działa na polepszanie nastroju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę trenować z Ewą Chodakowską, a nie jakieś tam domowe SPA. A poza tym nie marudzę - przecież tryskam optymizmem, nawet bez niezastąpionych warsztatów z Akademii Zwierciadła - swoją drogą, czy ktoś naprawdę jest tak głupi, że się na to zapisuje?

   Usuń
 2. Skoro tak wygląda Twoje tryskanie optymizmem, to ja tego jeszcze nie ogarniam. Ani Ewy Chodakowskiej ani warsztatów z Akademii Zwierciadła. Nie rozumiem o czym do mnie piszesz, ale ja się szybko uczę.
  Jednakowoż zbliża się kolejna rocznica Smoleńska i już czuję każdą cząstką ciała tę energię i złe emocje. Będę się w tym kąpał więc nie potrzebuję nawet sauny.

  A jak widzę zadowolonego Jarosława Kreta w TVP, to mnie trzęsie. Skąd się biorą tacy ludzie? Ktoś ich produkuje?

  OdpowiedzUsuń